Spotkanie opłatkowe grup modlitewnych i stowarzyszeń w parafii pw. Królowej Różańca Św.

Spotkanie opłatkowe grup modlitewnych i stowarzyszeń w parafii pw. Królowej Różańca Św.

Jednym z największych wyzwań, wobec których stają dzisiaj świeccy, jest odwaga jasnej i wyraźnej obecności w życiu społecznym, to znaczy odwaga bycia naprawdę zaczynem ewangelicznym w świecie. – kard. Stanisław Ryłko.

W niedzielne popołudnie, 21 stycznia, w kościele przed Najświętszym Sakramentem, po przewodnictwem proboszcza ks. Zygmunta Kokoszki, odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po czym w salkach katechetycznych spotkali się z swoimi duszpasterzami, na opłatku i wspólnym kolędowaniu członkowie grup modlitewnych, Stowarzyszenia Klubu Abstynenta, Towarzystwa Przyjaciół Seminarium oraz Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

Spotkanie było okazją do podsumowania i oceny pracy za ubiegły rok wszystkich grup świeckich działających w parafii. Po wspólnej modlitwie i życzeniach głos zabrał proboszcz ks. Zygmunt, który podziękował zebranym za duże zaangażowanie w życie wspólnoty parafialnej. Podkreślił szczególny udział pana Piotra Pieszczocha oraz Akcji Katolickiej w organizację Orszaku Trzech Króli. Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej realizacji tegorocznego Orszaku. Jego zdaniem 6. Orszak Trzech Króli w Dzierżoniowie był bardzo udany, najlepiej zorganizowany i przebiegł sprawnie. To zasługa pana Piotra oraz członków PO AK – ocenił proboszcz.

Piotr Pieszczoch stwierdził, że jego propozycja, aby orszak miał formę gwiaździstą tzn. aby królowie wyruszali ze swoimi orszakami z poszczególnych parafii i spotkali się w Rynku przy szopce udało się w tym roku z powodzeniem zrealizować mimo, że jest to zdecydowanie trudniejsze przedsięwzięcie logistyczne, wymagające zaangażowania większej ilości wolontariuszy oraz urzędów miejskich i wojewódzkich. Dziękuję wszystkim tym którzy przyczynili się do tego sukcesu – powiedział Piotr. Poinformował zebranych o powstaniu w naszej parafii 8. Miejskiego Plutonu Różańca im. błogosławionych męczenników o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, franciszkanów którzy ponieśli śmierć pracując na misjach w Peru. Zwięźle przedstawił zasady działalności Plutonu oraz zachęcił do wstępowania w jego szeregi.

Podczas spotkania opłatkowego śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Przy kawie i herbacie znakomicie smakowały nam ciasta upieczone przez nasze panie. W miłej atmosferze, w rozmowach oraz wspomnieniach czas upłynął bardzo szybko.

Na zakończenie modliliśmy się o wytrwałość i realizację naszych planów. Wspólnie z nami modlili się wikariusze ks. Paweł Kuriata i ks. Karol Janik oraz ks. dr Arkadiusz Chwastyk, któremu złożyliśmy z okazji zbliżającego się Dnia Jego Patrona, życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*