W sprawie projektów Prawa i Sprawiedliwości sprzeczne oceny w Kukiz’15

W sprawie projektów Prawa i Sprawiedliwości sprzeczne oceny w Kukiz’15

Z niemałą przykrością słucha się czasami wypowiedzi Pawła Kukiza, z którym wielu zwolenników reform wprowadzanych w Polsce nadal wiążę przecież spore nadzieje.

Można odnieść wrażenie, że lider Kukiz’15 znowu usiłuje budować pozycję swojego ugrupowania, przede wszystkim poprzez dość agresywną – niestety – negację działań Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem w Rzeszowie Paweł Kukiz skrytykował w minioną niedzielę zarówno projekt „500+”, jak też nowy projekt mieszkaniowy rządu Beaty Szydło, mówiąc m.in.::

„Nie ma żadnej zmiany, absolutnie żadnej. Po raz kolejny Polacy dali się złapać w pułapkę: „A teraz to będzie dobrze. (…) Nie zgodzę się na to, by mówiono: „Wybudujemy mieszkania tanie na gruntach państwowych”. Jakich państwowych? Ja nie jestem państwo? Wy nie jesteście?”

Okazuje się jednak, że w Kukiz’15 są też osoby, oceniające projekt, znany jako „Mieszkanie+”, bardzo pozytywnie. Marek Jakubiak z Kukiz’15 stwierdził bowiem wczoraj:

„Społecznie, biznesowo, to bardzo potrzebny program. PO powinna zrobić go dużo, dużo wcześniej (…) To jest policzone, są przychody. Tutaj Skarb Państwa nie będzie dokładał, to jest pomoc dla ludzi, ale prezentu tu nie widzę – to program rozsądny. PiS będzie musiało się jednak zmierzyć z prawem budowlanym.”

 

Foto: wikimedia commons/CC-BY-S.A.-4.0/Silar

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.