Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata przeżywana przez Akcję Katolicką w diecezji świdnickiej

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata przeżywana przez Akcję Katolicką w diecezji świdnickiej

Od modlitwy Koronka do Miłosierdzia Bożego, poprzez katechezę na temat wyzwań współczesnego chrześcijanina i adorację Najświętszego Sakramentu, do Mszy św. z przyrzeczeniami – tak przebiegała uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata przeżywana wspólnie przez Akcję Katolicką oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w diecezji świdnickiej.[…] http://diak.swidnica.pl/2017/11/jestesmy-powolani-do-ewangelizacji/

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest świętem patronackim Akcji Katolickiej. Z tego powodu członkowie oraz sympatycy Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej parafii pw. Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie (14 osób) w sobotę 25 listopada br. uczestniczyli w uroczystościach zorganizowanych przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej, które odbyły się w kościele pw. Chrystusa Króla w Głuszycy.

Główne uroczystości związane z świętem Akcji Katolickiej rozpoczęły się o godz. 15.00. Na rozpoczęcie spotkania, po odmówieniu koronki do Miłosierdzia Bożego, wysłuchaliśmy z dużym zainteresowaniem bardzo interesującej konferencji, którą poprowadził Lech Dokowicz – reżyser wielu filmów o tematyce katolickiej, jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiego katolicyzmu, bardzo znany ewangelizator. Lech Dokowicz jest także współorganizatorem uroczystości „Wielka Pokuta”, która miała miejsce 15 października 2016 r. na Jasnej Górze z odziałem ponad 100 tysięcy wiernych oraz „Różaniec do Granic”, w którym 7 października 2017 r. bezpośrednio wzięło udział ponad milion Polaków. Bardzo interesująca konferencja trwająca ponad 2 godziny dotyczyła bezpośrednich relacji człowieka z Panem Bogiem. Konferencja była wzmacniana różnymi, bardzo interesującymi świadectwami, co spowodowało, że czas tej konferencji przeminął bardzo szybko.

Przed głównym punktem naszego spotkania, którym była uroczysta Msza święta koncelebrowana przez dziewięciu księży pod przewodnictwem Księdza Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca, odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Ksiądz Biskup wygłosił okolicznościową homilię, w której nawiązał do roli Akcji Katolickiej i jej członków w życiu rodzinnym i parafialnym. Po homilii nastąpiło ślubowanie członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którzy również uczestniczyli w tej uroczystości, oraz wszystkich obecnych członków Akcji Katolickiej, w którym zadeklarowaliśmy „kochać Boga, szerzyć Królestwo Chrystusa w swojej duszy, w swojej rodzinie i w swoim środowisku, służyć Kościołowi i Ojczyźnie”. Po ślubowaniu Ksiądz Biskup Ignacy Dec wspólnie z asystentem diecezjalnym Akcji Katolickiej ks. Sławomirem Augustynowiczem wręczyli obecnym legitymacje i znaczki Akcji Katolickiej.

W trakcie uroczystości w przerwie oraz po jej zakończeniu sympatyczni gospodarze ugościli nas ciepłym posiłkiem tj. herbatą, kawą, bigosem oraz smacznym ciastem. Trochę zmęczeni, pełni wrażeń i nadziei, wynikających z nauczania wysłuchanego podczas uroczystości, wróciliśmy do swoich domów.

Króluj nam Chryste!

Piotr Pieszczoch

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.