Po uroczystości w Nowej Rudzie. Podziękowania za Dobro, które nie jest dziełem przypadku

Po uroczystości w Nowej Rudzie. Podziękowania za Dobro, które nie jest dziełem przypadku

 

Tak sobie wymyśliłam to wydarzenie, ale jego wykonanie przeszło moje oczekiwania – napisała na FB Elżbieta Cygan, po uroczystości odsłonięcia obelisku Żołnierzy Wyklętych w Nowej Rudzie. – Dziękuję wszystkim tym, którzy podjęli tę ideę i sprawili, by stała się realna.

Tak sobie wymyśliłam to wydarzenie, ale jego wykonanie przeszło moje oczekiwania. Dziękuję wszystkim tym, którzy podjęli tę ideę i sprawili, by stała się realna. Dziękuję moim współpracownikom że Społecznego Komitetu – Krzysztofowi Wieczorkowi, Wiesławie i Mariuszowi Myrchom, Jurkowi Decowi, Joannie Walaszczyk – za to, że jednak ze mną wytrzymali do końca.

Dziękuję Posłowi Michałowi Dworczkowi, który przyczynił się do obecności Pana Ministra Kasprzyka i wojska oraz materialnie wsparł nasz projekt.

Dziękuję żołnierzom 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej z Kłodzka, którzy sprawili, że uroczystość poświęcona Żołnierzom Wyklętym, którym oddawaliśmy należne im honory, taką właśnie była.

Dziekuję kombatantom i wszystkim odznaczonym: ppłk Januszowi Słocińskiemu, Pani Genowefie Aleksandr, Panu Janowi Karandziejowi, że pomimo wieku i trudów do nas przybyli. Dziękuję członkom grup rekonstrukcji historycznej z Kamiennej Góry i Dzierżoniowa, a szczególnie Panu Rafałowi Czernidze i Jarosławowi Kresie, kibicom Piasta Nowa Ruda i Śląska Wrocław, chłopakom z ONR-u, Ilonie Gosiewskiej i Stowarzyszeniu ODRA – NIEMEM, Panu Tadeuszowi Grabowskiemu, opiekunowi kombatantów ze Świdnicy.

Dziękuję Ks. Prałatowi Czernalowi – proboszczowi naszej Parafii pw św. Katarzyny w Nowej Rudzie za wsparcie naszej inicjatywy od samego początku. Dziękuję ks. Januszowi Krzeszowcowi, proboszczowi Parafii pw św. Barbary z Walimia za poruszającą serca i umysły Homilię, Ks. Marcinowi Zawadzie za wykonane piękne dekoracje w Kościele i wsparcie logistyczne.

Dziękuję czlonkom Chóru Cantate Domino z Parafii pw św. Mikołaja w Nowej Rudzie i jego kierownikowi artystycznemu Panu Piotrowi Bałandzie za oprawę muzyczną godną największych katedr i bazylik. Wasza Bogurodzica nie ustępowała wykonaniu tej z Katedry Lwowskiej, jak i wszystkie pozostałe wyśpiewane cudnie przez Was pieśni.

Dziękuję młodzieży z Gimnazjum nr 2 im. Marii Curie – Skłodowskiej i opiekunowi Pani Magdalenie Lichwie, za program arystyczny, po którym serca nasze i umysły odleciały do Nieba.

Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, a szczególnie Anatolowi Bielskiemu i Wojciechowi Nowakowi, bo to także Wasza wielka zasługa.

Dziękuję wszystkim przybyłym na tę uroczystość. Dziękuję wszystkim ludziom dobrej Woli, a nade wszystko dziękuję Bożej Opatrzności, za wszelkie to Dobro, które wydarzyło się w Nowej Rudzie, a które nie jest dziełem przypadku.

Elżbieta Cygan

Foto: facebook.com/ela.cygan

Jeden Komentarz

  1. Piękna,patriotyczna uroczystość poświęcona Bohaterom Narodowym- Żołnierzom Wyklętym. Podziękowania dla organizatorów-Eli Cygan, Jurkowi Decowi,Państwu Myrchom, Krzysiowi Wieczorkowi i innym…

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.