Urodziny Wiesława Michnikowskiego. „Bardzo brakuje mi tego kabaretu”

Urodziny Wiesława Michnikowskiego. „Bardzo brakuje mi tego kabaretu”

Mistrz dowcipu, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, Wiesław Michnikowski, zapewniający słowami piosenki Kabaretu Starszych Panów, że „wesołe jest życie staruszka”, kończy dzisiaj 94 lata.

Urodził się 3 czerwca 1922 roku w Warszawie. W filmie zadebiutował w roku 1950, na planie „Pierwszego startu” Leonarda Buczkowskiego. Młodsi widzowie pamiętają go głównie z roli Jej Ekscelencji w „Seksmisji” Juliusza Machulskiego. Dla wielu był jednak Wiesław Michnikowski i pozostaje przede wszystkim absolutną gwiazdą Kabaretu Starszych Panów, a jego wykonania takich piosenek, jak „Addio pomidory”, wspomniane już „Wesołe jest życie staruszka”, czy „Jeżeli kochać” to nadal absolutna ekstraklasa wyszukanego humoru. Sam aktor jakiś czas temu mówił w rozmowie z „Faktem”, że:

„Bardzo brakuje mi tego kabaretu. Nie rozumiem, dlaczego teraz ze sceny kabaretowej pada tyle niecenzuralnych słów. Podobno im więcej przekleństw, tym lepiej bawi się publiczność. Przecież to nienormalne!”

My też tego nie rozumiemy Panie Wiesławie. Nie rozumiemy również, dlaczego dzisiaj tak mało Pana na scenie i na ekranie. Kłaniamy się w pas, dziękujemy i życzymy tylko zdrowia i energii, bo przecież miłość oddanej publiczności już Pan ma.

Foto: youtube

Jeden Komentarz

  1. To prawda takie piosenki to była uczta śmiechu,zabawy i relaksu. Teraz kabarety to strata czasu!!!

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.