Warsztaty Fotograficzne Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego

Warsztaty Fotograficzne Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego

20 maja nasze stowarzyszenie w siedzibie STF zorganizowało warsztaty fotograficzne. Spotkanie przeprowadził wspólnie Grzegorz Wołek i Arkadiusz Krzyżaniak. Każdy przekazał obecnym swoje doświadczenia zebrane w zakresie tej dziedziny fotografii, w której się specjalizuje, co pozwoliło na poszerzenie fotograficznych horyzontów osób uczestniczących w warsztatach.

Bez zbędnego patosu prowadziliśmy rozmowy o technicznych możliwościach aparatów, którymi na co dzień focimy, o zasadach poprawnej kompozycji, odpowiednim oświetleniu, o dobraniu właściwej pory dnia. O tym jak świadomie wpłyną na głębie ostrości i innych istotnych sprawach, o których każdy, kto choć raz w życiu trzymał w rękach lustrzankę bez względu na to czy jest amatorem czy profesjonalnym fotografem, mógłby opowiadać godzinami.

Oprócz teoretycznych podstaw fotografii była także możliwość praktycznego eksperymentowania ze światłem w warunkach studyjnych. Dzięki uprzejmości naszej modelki Pauli Rozkosz każdy z uczestników mógł własnym aparatem wykonać kilka zdjęć. Pięć godzin warsztatowych minęło nam baaardzo szybko… Już dziś wiemy, że ta forma spotkań była pierwsza, ale nie ostatnia.

Aga STF

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*