Wielka Sowa zdobyta! Świetna frekwencja na Rajdzie im. Jerzego Kaszyńskiego!

Wielka Sowa zdobyta! Świetna frekwencja na Rajdzie im. Jerzego Kaszyńskiego!

Ponad 80 osób uczestniczyło w dedykowanym pamięci porucznika Jerzego Kaszyńskiego II Rajdzie Gwiaździstym na Wielką Sowę, jaki przy pieknej słonecznej pogodzie odbył się 18 czerwca. Na najwyższy punkt Gór Sowich uczestnicy Rajdu wchodzili z czterech różnych punktów tych malowniczych gór.

Rajd po raz kolejny dedykowany był pamięci „dzierżoniowskiego” Żołnierza Wyklętego – Jerzego Kaszyńskiego, zamordowanego przez komunistów w styczniu 1947 roku w dzierżoniowskim więzieniu. W trakcie spotkania na Wielkiej Sowie zgromadzieni mogli zapoznać się z tragiczną historią starceń na terenie więzienia w Dzierżoniowie, poznać nazwiska ofiar, ale też katów i zleceniodawców tej komunistycznej zbrodni sprzed lat.

rajd 1rajd2

Był też czas na integrację przy ognisku, na udział w zawodach strzeleckich ASG, przygotowanych przez 22. Karpacki Batalion Piechoty Górskiej, a także na wspólne śpiewanie.

Głównym organizatorem Rajdu był Obywatelski Ruch Patriotyczny, wspierany przez 22. KBPG. Wszystkich przybyłych na spotkanie pod Wielką Sową przywitali przedstawiciele ORP, na czele z prezesem Ireneuszem Wagnerowskim, wiceprezesami Romanem Kowalczykiem i Jarosławem Kresą, a także Janusz Maniecki, który przedstawił uczestnikom rajdu rys historyczny na temat straceń w dzierżoniowskim więzieniu.

Najmłodszą uczestniczka Marszu była Gabrysia Piątek, która niedawno skończyła 13 miesięcy.

ir

Foto: Stefan Grefling

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*