Wniosek opozycji w RP: O stanie Szpitala Powiatowego po likwidacji ortopedii na listopadowej sesji

Wniosek opozycji w RP: O stanie Szpitala Powiatowego po likwidacji ortopedii na listopadowej sesji

O umieszczenie w porządku obrad listopadowej sesji Rady Powiatu punktu dotyczącego stanu dzierżoniowskiego Szpitala Powiatowego zawnioskowało dziesięcioro radnych opozycyjnych, a wśród nich klub radnych Prawa i Sprawiedliwości.

W złożonym 25 października w wniosku przeczytać można między innymi:

„12 miesięcy temu w Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie zlikwidowany został oddział ortopedyczny. W związku z powyższym wnioskujemy o wprowadzenie do porządku obrad w trakcie najbliższej listopadowej sesji Rady Powiatu Dzierżoniowskiego punktu dotyczącego sytuacji finansowej Szpitala Powiatowego.

Prosimy o pełną informację na temat skutków likwidacji oddziału, na temat sytuacji finansowej Szpitala, w tym sytuacji poszczególnych jego oddziałów, a także informacje o sytuacji zawodowej byłych pracowników oddziału ortopedycznego, o liczbie pacjentów odsyłanych do innych szpitali oraz o wykorzystaniu sprzętu specjalistycznego pozostałego po oddziale ortopedycznym.

W celu umożliwienia radnym Rady Powiatu uzyskania kompletnych wiadomości na powyższe tematy wnosimy o zaproszenie na tę sesję prezesa zarządu Szpitala Powiatowego.”

Wniosek podpisali radni PiS: Roman Gabrowski, Jarosław Kresa, Irena Skibniewska-Kozak, Krzysztof Kręt, Ewa Mika, a także niezależni radni z Bielawy: Wiesław Kaptur, Anna Orasińska, Jacek Grzebieluch, Danuta Powierza i Daniel Dubas.

Foto: ddz24.eu

 

Jeden Komentarz

  1. Poprawiło się?

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*