Wojciech Reza najlepszym zawodnikiem turnieju szachowego „VIII Tewzadze Open”

Kandydat na mistrza Wojciech Reza, reprezentujący Akademię Szachową Gliwice, został 18 lutego zwycięzcą ósmego memoriału szachowego „Tewzadze Open”, poświęconego pamięci ppłk. Waleriana Tewzadze. Turniej rozegrany został w Dzierżoniowie.

W. Reza na podium wyprzedził innego kandydata na mistrza Pawła Łaszewicza z GIECEK-u Radków i kandydata Aleksandra Kumalę z Gryfa Dębica. Dwaj mistrzowie, w tym ubiegłoroczny tryumfator – mistrz międzynarodowy Piotr Sabuk – tym razem zajęli miejsca tuż za podium.
W zawodach, rozegranych 18 lutego w sali Spółdzielczego Domu Kultury w Dzierżoniowie, wzięła udział rekordowa liczba 47 szachistów.
Turniej Tewzadze Open, organizowany w celu przypomnienia postaci gruzińskiego oficera kontraktowego  w Wojsku Polskim, dowódcy północnego odcinka obrony Warszawy w 1939 roku, był jednym z elementów programu tegorocznych obchodów 60-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej w Dzierżoniowie.