Wrocław – propozycje zagospodarowania Gnejsów we Włókach

Wrocław – propozycje zagospodarowania Gnejsów we Włókach

Pięcioosobowa delegacja Urzędu Gminy Dzierżoniów i Sołectwa Włóki udała się do Wrocławia. Celem naszej wizyty było zapoznanie się z propozycjami zagospodarowania Gnejsów we Włókach. Propozycje były dziełem grupy polskich i chińskich studentów w ramach specjalizacji: „Chinese and Polish tradition in shaping of the landscape Architecture”. Tej samej, która dwa miesiące temu gościła we Włókach.

W gościnnych progach Uniwersytetu Przyrodniczego przywitała nas Iwona Niedźwiecka-Filipiak – dyrektor Wydziału Architektury Krajobrazu oraz studenci, którzy realizowali ten projekt. Prezentacje odbyły się w czterech grupach. Każda z nich zaprezentowała dość różne pomysły na zagospodarowanie tego miejsca. Najbardziej futurystyczna wydaje się wizja ze zjeżdżalnią, szerokimi schodami między oczkami wodnymi oraz zalaniem najniższej części tego obiektu wodą w ramach stworzenia małego stawu.

włóki 2włóki 3

Kolejne prezentacje skupiły się jednak na bardziej realnych przedsięwzięciach takich jak: tablice edukacyjne, plac zabaw dla dzieci, miejsca rekreacji, oczka wodne, ścieżki do nordic walking, pływający pomost, paleniska na grilla czy wyznaczenie miejsc szczególnie cennych pod względem roślinności, która tam się znajduje. Motyw tkactwa czy włókiennictwa, który nieodzownie wiąże się z historią Sołectwa Włóki był elementem, który w każdej prezentacji został ukazany pod różnymi postaciami.

Po zakończeniu każdej prezentacji odbywała się dyskusja w której przedstawiciele delegacji mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami z autorami projektów. Przedstawione prace, po wprowadzeniu do nich ostatecznych zmian, zostaną przekazane przedstawicielom Urzędu Gminy Dzierżoniów oraz Sołectwa Włóki w celu stworzenia optymalnej koncepcji zagospodarowania tego miejsca. Należy podkreślić, że większość prezentacji zawierała niezwykle ważne elementy ukazania miejsca w formule 3D, co dodatkowo podkreśla wysoki poziom wykonanych prac. Na zakończenie spotkania sołtys wsi Włóki podziękował wszystkim osobom za zaangażowanie w wykonanie tych projektów.

Marcin Pięt

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.