Wrocław, Warszawa, Dzierżoniów… niepokojąca seria alarmów bombowych

Wrocław, Warszawa, Dzierżoniów… niepokojąca seria alarmów bombowych

W wielu miastach Polski odnotowano dzisiaj prawdziwą serię alarmów bombowych. Weryfikowane są zgłoszenia o podłożonych ładunkach wybuchowych w sądach i urzędach m.in. w Dzierżoniowie, Świdnicy i Wrocławiu, ale też w Warszawie, Gdyni oraz Lublinie.

Na samej tylko Lubelszczyźnie pojawiły się informacje o podłożeniu ładunków w ponad 20 miejscach. E-maile z ostrzeżeniami otrzymały tam dzisiaj między innymi: Regionalna Izba Obrachunkowa oraz Urząd Wojewódzki w Lublinie, Urząd Skarbowy w Biłgoraju, a także Urząd Skarbowy i Sąd Rejonowy w Kraśniku.

Informacja mailowa ostrzegająca przed umieszczonymi w budynkach ładunkami wybuchowym trafiła także do Urzędu Skarbowego oraz Sądu Rejonowego w Dzierżoniowie. Około godziny 11.00 rozpoczęła się tutaj ewakuacja pracowników i interesantów. Z Urzędu Skarbowego ewakuowano około 80, a z Sądu Rejonowego około 100 osób. Ewakuowano także ludzi z podobnych instytucji w Gdyni, Warszawie i Wrocławiu.  Jak informuje Policja:

„Osoba pełnoletnia, która fałszywie informuje o podłożeniu ładunku wybuchowego musi się liczyć z odpowiedzialnością karną z art. 224a Kodeksu Karnego, za które grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeśli osoba jest niepełnoletnia podlega ona orzeczeniom Sądu Rodzinnego, który w swoim zakresie ma przewidziane środki wychowawcze i środek poprawczy (Ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich). Osoba ta również może zostać pociągnięta do odpowiedzialności cywilnej, w efekcie czego może zostać nałożony na nią obowiązek pokrycia kosztów przeprowadzonej akcji.”

Czy jednak w tym przypadku można mówić o wybryku niepełnoletnich chuliganów? Odnieść można wrażenie, że to skoordynowana akcja. Skala całego wydarzenia i jego ogólnopolski zasięg powinny niepokoić.

 

Foto: ddz24.eu

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.