Wyłudzili towary za blisko 30 tysięcy złotych. Policja zatrzymała grupę przestępczą

Wyłudzili towary za blisko 30 tysięcy złotych. Policja zatrzymała grupę przestępczą

Wyłudzali kredyty na zakup towarów na jednym z portali aukcyjnych na kwotę blisko 30 tysięcy złotych. Zatrzymała ich dzierżoniowska policja.

Policjanci Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej w Dzierżoniowie wpadli na trop kilkuosobowej grupy, która wyłudzała kredyty. Do zatrzymania podejrzanych doszło podczas kolejnej próby dokonania przestępstwa. Sprawcy na podstawie fałszywych zaświadczeń usiłowali wziąć pożyczę na zakup sprzętu komputerowego oraz telefonów komórkowych. Zajmujący się tą sprawą policjanci odzyskali już część wyłudzonego towaru.

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymane osoby zakładały konta bankowe. Następnie na podstawie fałszywych zaświadczeń o zatrudnieniu podejrzani wyłudzali różnego rodzaju towary. Szacuje się, ze łączna wartość strat, jaka powstała w wyniku tej przestępczej działalności, to blisko 30 tysięcy złotych. Analiza zgromadzonego materiału dowodowego pozwoliła na przedstawienie szeregu zarzutów kilku osobom – kobietom i mężczyznom, w wieku od 22 do 63 lat, mieszkającym na terenie powiatu dzierżoniowskiego.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze sprawdzają, czy podejrzani mają na koncie jeszcze inne przestępstwa. Zatrzymanym, za czyny, o które są podejrzani, grozi teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Dzierżoniowie/Oficer Prasowy

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.