Zarzuty dla pijanego kierowcy autobusu, który staranował policyjny radiowóz

Zarzuty dla pijanego kierowcy autobusu, który staranował policyjny radiowóz

Zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i prowadzenia w stanie nietrzeźwości usłyszał kierowca autobusu miejskiego z Bielawy. Mężczyzna w weekend mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie prowadził autobus komunikacji miejskiej.

Śledczy nie wykluczają jednak dodatkowych zarzutów. Zdaniem śledczych jego jazda mogła zagrozić co najmniej dziesięciu osobom.

Trwa analiza monitoringu z wnętrza pojazdu i z kamer umieszczonych na zewnątrz. Śledczy chcą ustalić, o której godzinie mężczyzna rozpoczął kurs. Ilu pasażerów w tym czasie przewiózł i czy w czasie jazdy doszło do niebezpiecznych sytuacji na drodze z innymi samochodami.

Kara finansowa za niewykonanie przewozu, to jedyne konsekwencje dla przewoźnika z Bielawy, za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu, jaką gmina może nałożyć. Pijany kierowca autobusu, który staranował w Boże Narodzenie policyjny radiowóz, jest pracownikiem prywatnej firmy, która wykonuje przewozy na zlecenie gminy. Urząd miasta przekazał już policji nagrania z monitoringu i czeka na wynik postępowania.

źródło: ddz24.eu

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*