Zatrzymany seryjny złodziej mieszkaniowy – policjanci już odzyskali część skradzionego mienia

Zatrzymany seryjny złodziej mieszkaniowy – policjanci już odzyskali część skradzionego mienia

Na 3 miesiące trafił do aresztu 37-letni mężczyzna, podejrzany o liczne kradzieże w domkach jednorodzinnych. Podejrzany, który wykorzystywał sen pokrzywdzonych oraz niezamknięte drzwi lub okna kradł wszystko, co wpadło mu w ręce, głównie biżuterię i pieniądze.

Straty oszacowano na ponad 20 tysięcy złotych. Policjanci już odzyskali część skradzionego mienia. Mężczyzna odpowie również za posiadanie narkotyków oraz naruszenie nietykalności funkcjonariuszy.

Policjanci pionu kryminalnego z Dzierżoniowa, w wyniku prowadzonych działań, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże w domkach jednorodzinnych usytuowanych na terenie dzierżoniowskich osiedli. Podejrzany, to mieszkaniec tego miasta, w wieku 37 lat. Funkcjonariusze udowodnili mu już, co najmniej 10 tego typu przestępstw. Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze w sierpniu br. otrzymali zgłoszenia dotyczące kradzieży w domkach jednorodzinnych. Sposób działania sprawcy w każdej ze zgłoszonych spraw był identyczny. Sprawca wykorzystywał sen pokrzywdzonych  lub ich nieobecność oraz niezamknięte drzwi lub okna przez które dostawał się do środka. Po wejściu do domu kradł wszystko, co wpadło mu w ręce, nastawiając się głównie na  biżuterię i pieniądze. Policjanci pracujący nad tymi sprawami, na podstawie zgromadzonych informacji i analizy materiału ustalili, że za tymi przestępstwami  może stać 37-letni mieszkaniec Dzierżoniowa.

W wyniku dalszych czynności  podejrzewany został zatrzymany 28 sierpnia i trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał oraz jego analiza pozwoliła funkcjonariuszom na udowodnienie zatrzymanemu co najmniej 10 tego typu kradzieży.  Podejrzany usłyszał również zarzuty posiadania kilkunastu porcji środków odurzających w postaci amfetaminy. Odpowie również za naruszenie nietykalności funkcjonariuszy oraz stosowanie przemocy w celu zmuszenia do zaniechanie prawnej czynności służbowej związanej z jego zatrzymaniem. Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zastosował wobec 37-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.  Policjanci odzyskali cześć skradzionych rzeczy. Jak ustalono w toku postępowania, podejrzany biżuterię sprzedawał w lombardach usytuowanych na terenie powiatu dzierżoniowskiego oraz świdnickiego. Pieniądze oraz uzyskane środki ze sprzedaży skradzionej biżuterii przeznaczał na gry na automatach.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci w toku przeszukania zabezpieczyli cześć biżuterii, której nie rozpoznali ustaleni dotychczas pokrzywdzeni. Wszystkie osoby, które rozpoznają te rzeczy proszone są o kontakt z prowadzącym postępowanie pod numerem telefony 74-832-23-43  lub 997. Zatrzymanemu, za czyny, o które jest podejrzany, a dopuścił się ich w warunkach powrotu do przestępstwa grozi teraz kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

źródło: KPP Dzierżoniów
Oficer Prasowy
podinsp. Mariusz Furgała

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*