Ześlij Ducha Twego Panie…

Ześlij Ducha Twego Panie…

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7).

„Tematem XXXI Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 są słowa: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Ojciec Święty Franciszek wybrał na motto piąte z ośmiu błogosławieństw, wypowiedzianych przez Jezusa w Jego Kazaniu na brzegu Jeziora Galilejskiego. Chciał podkreślić wagę słów Chrystusa na temat istoty szczęścia, bo to one są sercem nauczania naszego Pana. Jezus, w swoim pierwszym Kazaniu, zostawił nam osiem wskazówek postaw, przybliżających ludzi do Królestwa Niebieskiego”.

15 maja w parafii pw. Królowej Różańca Św. w Dzierżoniowie był dniem informacyjnym o przebiegu Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Świdnickiej i w parafiach dekanatu dzierżoniowskiego. Wolontariusze na każdej mszy św. zapoznawali parafian z przebiegiem ŚDM w powiecie dzierżoniowskim. Skierowali do wiernych prośbę o przyjęcie do swoich mieszkań/domów młodych pielgrzymów z całego świata, apelowali o finansowe wsparcie tego doniosłego wydarzenia, które zostało zapoczątkowane z inicjatywy św. Jana Pawła II w 1985 roku. W tym celu zorganizowali kiermasz na którym sprzedawali dewocjonalia i gadżety religijne związane ze ŚDM, smakowite ciasta oraz rozdawali broszury związane z mającymi nastąpić dniami młodych. Przeprowadzili również na terenie kościoła  kwestę na rzecz organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 przeznaczoną na sfinansowanie części kosztów związanych z przygotowaniem Wydarzeń Centralnych oraz uczestnictwem wolontariuszy i pielgrzymów w spotkaniu z papieżem Franciszkiem.

Na początku lipca czeka nas ważne wydarzenie szczyt NATO w Warszawie, na którym spotkają się wszyscy najważniejsi przywódcy świata zachodniego ws. paktu północnoatlantyckiego. Oczekujemy korzystnych dla Polski i Europy Wschodniej rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz zapewnia, że podjęta zostanie decyzja o tym, aby  na wschodniej flance NATO na stałe stacjonowały wojska amerykańskie i NATO. Będą bazy, magazyny, zaopatrzenie – będą żołnierze, w tym także żołnierze zdolni do realizacji natychmiast misji bojowej. W Redzikowie rozpoczęła się już budowa bazy, tworzącej razem z bazą rumuńską, zlokalizowaną w Deveselu na południu tego kraju NATO-wski system tarczy antyrakietowej w Europie. Głównym elementem instalacji będzie silny radar i rakiety, które razem będą w stanie zniszczyć nadlatujące pociski balistyczne. Instalacja w Redzikowie ma bronić europejskich sojuszników USA w przypadku agresji. Po uruchomieniu stanie się częścią zarządzanego przez NATO systemu obrony przeciwrakietowej. Najistotniejsze zadania lipcowego szczytu NATO w Warszawie to obecność sił na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej i wzmocnienie obecności Sojuszu na flance południowej. Jak mówił, chodzi o to, by było jasno widać, że krajów Sojuszu nie opłaca się ani zaczepiać, ani tym bardziej atakować.
Oby oba te doniosłe wydarzenia przyniosły oczekiwane efekty i sprawiły, że w świadomości Polaków ponownie obudzi się poczucie dumy, znaczenia własnej historii, tradycji, patriotyzmu i utrwalą się nasze chrześcijańskie korzenie. Niech słowa św. Jana Pawła II:

„Wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”,

które w 1979 r. zostały wypowiedziane podczas mszy św. na ówczesnym Placu Zwycięstwa w Warszawie, staną się dzisiaj wezwaniem do walki z patologiami III RP.

foto: K. Janeczko/zPrawa

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.