Zgodnie z planem. „Wołyń” trafi do kin 7 października

Zgodnie z planem. „Wołyń” trafi do kin 7 października

Na ten film wiele osób w Polsce czeka ze szczególną niecierpliwością. Jak zapowiada producent Dariusz Pietrykowski, „Wołyń” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego wejdzie na ekrany zgodnie z planem – 7 października.

Z końcem maja zakończono ostatnie „dokrętki” na planie, a ekipa jest w trakcie prac montażowych. Budżet filmu opowiadającego o trudnych i dramatycznych wydarzeniach, jakie do dzisiaj nie pozwalają na pełne porozumienie między Polakami i Ukraińcami, wynosi 19 milionów złotych.

Wojciech Smarzowski wyreżyserował „Wołyń” na podstawie własnego scenariusza, napisanego w oparciu o wątki ze zbioru opowiadań „Nienawiść” Stanisława Srokowskiego. Ze względu na wagę tematu wcześniej scenariusz długo konsultowany był z historykami.

W filmie zobaczyć można będzie między innymi: Michalinę Łabacz, Arkadiusza Jakubika i Jacka Braciaka. W produkcji obrazu brała udział liczna ekipa polsko-ukraińska (w jej składzie 30 aktorów z Ukrainy). Na planie pojawili się także członkowie kilku grup rekonstrukcji historycznej z całej Polski – między innymi GRH 58 pp z Dzierżoniowa.

 

Foto: zPrawa.pl

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.