Znane i Nieznane Miejsca Powiatu Dzierżoniowskiego w obiektywie – Niemcza

Znane i Nieznane Miejsca Powiatu Dzierżoniowskiego w obiektywie – Niemcza

6 czerwca 2016 roku w Niemczańskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste zakończenie konkursu fotograficznego Znane i Nieznane Miejsca Powiatu Dzierżoniowskiego w obiektywie – Niemcza. Organizatorami Konkursu była Biblioteka Zespołu Szkół w Niemczy we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Dzierżoniowie.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z powiatu dzierżoniowskiego. Podczas gali uczniowie prezentowali swoje prace i opisywali okoliczności powstawania fotografii na konkurs. Jury wyłoniło laureatów konkursu, jednocześnie podkreślając fakt, że młodzież potrafiła znaleźć i sfotografować miejsca mało znane, pozornie brzydkie i wydobyć ich piękno. Nagrody za najlepsze fotografie otrzymali – w kategorii szkoły podstawowe: Bartosz Tomczuk uczeń ze Szkoły Podstawowej w Niemczy, Oskar Śliwka uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dzierżoniowie, Miłosz Sztachelek uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie, Damian Skawiński uczeń ze Szkoły Podstawowej w Piławie Górnej.
W kategorii szkoły gimnazjalne: Anna Dyrduł uczennica Gimnazjum w Niemczy, Mateusz Krzemieniecki uczeń Zespołu Gimnazjów nr 3 w Dzierżoniowie, Magdalena Pawlak uczennica Gimnazjum w Piławie Górnej.
W kategorii szkoły ponadgimnazjalne: Mikołaj Czerwiński uczeń Zespołu Szkół nr 3 w Dzierżoniowie, Paulina Srogosz uczennica Zespołu Szkół w Bielawie.
Wyróżnienie Burmistrza Miasta i Gminy Niemcza otrzymał Mateusz Krzemieniecki, a wyróżnienie Dyrektora Zespołu Szkół w Niemczy otrzymali: Magdalena Krzyśko i Hubert Czyszczoń. Nagrody ufundował burmistrz Miasta i Gminy Niemcza, który osobiście gratulował laureatom oraz pozostałym uczestnikom konkursu. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali docenieni i otrzymali upominki w postaci książek oraz podziękowań.
Na koniec uroczystości uczniowie oraz zaproszeni goście zostali poczęstowani słodkimi wypiekami, sokami, kawą i herbatą. Dyrektor NOK-u Andrzej Kukuła zaprosił zebranych na „spacer po Niemczy”, czyli do galerii, gdzie znajdują się między innymi obrazy, namalowane przez artystów malarzy podczas plenerów malarskich w Niemczy oraz inne eksponaty muzealne związane z historią miasta. Pani Renata Kukuła bardzo interesująco opowiadała uczniom historię Niemczy oraz zaciekawiła uczestników konkursu cennym znaleziskiem, a mianowicie witrażem z XVII w., przedstawiającym między innym symbole związane z Niemczą.
Małgorzata Łukasik-Szpala
W imieniu Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego składam wszystkim uczestnikom konkursu gratulacje. Cieszę się, że chcecie i umiecie w fotografii oddać piękno naszego regionu a szczególnie Gór Sowich i Niemczańskich. Życzę wam sukcesów w trudnej sztuce fotografiki. Liczę, że wkrótce wstąpicie w szeregi STF. Pomysłodawcom i organizatorom konkursu obok podziękowań za przeprowadzenie konkursu należą się wyrazy uznania za umiejętność zainteresowania i ukierunkowania młodych fotografików na piękno i uroki naszego powiatu.
Kazimierz M. Janeczko STF

2 komentarze

  1. Jest jedno fenomenalne miejsce w okolicach Niemczy. Podpowiem tylko, że niedaleko znajduje się tzw „Tatarski Wąwóz” a miejsce to jest związane z rzeką „Piekielnik”. Szukajcie, naprawdę warto!

  2. Relację fotograficzną z wręczenia nagród i nagrodzone fotografie można obejrzeć na stronie serwisu Dzierżoniowscy Artyści: http://www.dzierzoniow.art.pl/index.php
    Zapraszam.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.