„Niech żyje Polska!” Jan Pietrzak już 18 marca wystąpi we wrocławskim Imparcie

„Niech żyje Polska!” Jan Pietrzak już 18 marca wystąpi we wrocławskim Imparcie

„Niech żyje Polska!„ to cykl koncertów organizowanych przez Towarzystwo Patriotyczne Fundację Jana Pietrzaka. Już 18 marca ruszy w IMPARCIE wrocławska edycja. Koncert odbędzie się w IMPARCIE przy ul. Mazowieckiej 17 o godzinie 18.00. Bilety w cenie 22 zł dostępne są w kasie Impartu, eventim.pl i salonach Empik.

Wrocław to miasto pełne działań artystycznych, miasto młodych, zdolnych, pracowitych ludzi – mówi Jan Pietrzak w rozmowie z portalem wDolnymŚląsku.com. I dodaje, że duża grupa wrocławskich licealistów ma w repertuarze jego utwory.

Pietrzak wspomina Wrocław z sentymentem.

„Zrujnowane miasto odwiedziłem zaraz po wojnie, bo tu, przeprowadziła się moja ciotka Aniela. Było to dla mnie ogromne przeżycie” – mówi. W latach 60. bywał w słynnym Teatrze Kalambur z którym współpracował.

Czy władze miasta przyjdą na patriotyczny koncert?

Jan Pietrzak podkreśla, że nikogo nie będzie zachęcał, ale jeśli wśród władz Wrocławia znajdą się osoby inteligentne, które rozumieją satyrę, to na pewno przyjdą.

– Ale niech nie zapomną kupić biletu – żartuje w rozmowie z wDolnymŚląsku.com. – Na moje koncerty kupuje się bilet. Niech nie wykorzystują swojej pozycji żeby wejść za darmo. Nawet Józef Cyrankiewicz o tym wiedział – dodaje.

Stosunek Jana Pietrzaka do władz jest powszechnie znany. – Gram dla publiczności – podkreśla.

We wrocławskiej edycji „Niech żyje Polska!” wystąpią artyści z Wrocławia, Lublina i Warszawy: Ewa Dałkowska, Jan Pietrzak, Ryszard Makowski, Paweł Dłużewski, Bartek Kurowski, Stanisław Klawe oraz Grupa „Świt” z Wrocławia pod kierownictwem Małgorzaty Szeptyckiej i Krzysztofa Żesławskiego.

Źródło: wDolnymSlasku.com

Foto: M. Charasimiuk

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*